۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

با این ۴ جرم‌گیر طبیعی، مواد شیمیایی را فراموش کنید

لکه‌های زرد و قهوه‌ای رنگ با شوینده‌های معمولی از بین نمی‌روند و با کمترین بی‌توجهی و عدم رعایت بهداشت دوباره ظاهر می‌شوند. با ۴ جرم گیر طبیعی در دیپلمات  آشنا شوید.

جوش شیرین، آب اکسیژنه و لیموترش: جرم گیر طبیعی
جوش شیرین یک محصول قابض و روشن کننده است که به ضدعفونی کردن سطوح از هر نوع آلودگی و کثیفی کمک می‌کند. ترکیب این ماده با آب اکسیژنه و آب لیموترش تاثیر ضدمیکروبی و تمیزکنندگی آن‌را چند برابر می‌کند.

مواد لازم
جوش شیرین نصف لیوان معادل ۱۰۰ گرم
آب اکسیژنه ۳۰ میلی‌لیتر معادل ۲ قاشق غذاخوری
آب لیموترش ۱ عدد
روش تهیه
جوش شیرین را در یک ظرف بریزید و با آب اکسیژنه و آب لیموترش مخلوط کنید. مواد را به خوبی هم بزنید تا یک خمیر غلیظ حاصل شود. غلظت و سفتی خمیر را خودتان تعیین کنید. اگر خمیر بیش از اندازه سفت بود مقدار کمی آب اضافه کنید.

روش استفاده
ترکیب را روی توالت و جرم‌ها بزنید و با فرچه آن‌ را به خوبی پخش کنید. اجازه دهید ماده جرم‌گیر به مدت ۲۰ دقیقه روی سطح مورد نظر بماند و سپس آب کشی کنید. اینکار را هر هفته یکبار انجام دهید. در اینصورت نیازی به محصولات شیمیایی نخواهید داشت.

سرکه سیب و جوش شیرین
سرکه سفید یکی از محصولات پاک کننده طبیعی و دوستدار محیط زیست است که به نابودی میزان وسیعی از میکروب‌های تکثیر شده در توالت کمک می‌کند. ترکیب آن با جوش شیرین به رفع لکه‌های زردرنگ کمک کرده و باعث خنثی شدن بوهای نامطبوع می‌شود.

مواد لازم
جوش شیرین ۳ قاشق غذاخوری معادل ۳۰ گرم
سرکه سیب ۲ قاشق غذاخوری معادل ۳۰ میلی‌لیتر

روش تهیه
جوش شیرین را در یک ظرف ریخته و با سرکه سفید مخلوط کنید. مواد را هم بزنید تا یک خمیر یکدست حاصل شود.

روش استفاده
خمیر به دست آمده را روی اسفنج یا فرچه زده و تمام سطح لک و جرم‌دار را به خوبی بسابید. اجازه دهید ۱۵ دقیقه روی سطح بماند و در نهایت آب کشی کنید. این کار را هر هفته ۲ بار تکرار کنید تا جرم‌ها به خوبی از بین بروند.

سرکه سیب و لیموترش
قدرت ضدعفونی کنندگی سرکه سیب می‌تواند به عنوان یک محلول ضدعفونی کننده و سفید کننده سطوح مورد نظر را تمیز و عاری از میکروب کند. ترکیب این ماده با آب لیموترش خاصیت آن را چندبرابر کرده و یک محلول طبیعی و قوی در اختیارتان می‌گذارد.

مواد لازم
سرکه سیب نصف لیوان معادل ۱۲۵ میلی‌لیتر
آب لیموترش ۱ عدد
روش تهیه
روش تهیه این محلول ضدعفونی کننده و پاک کننده بسیار ساده است. کافیست سرکه سیب و آب لیموترش را مخلوط کنید.

روش استفاده
اسفنج را به محلول آغشته کنید و روی سطح دستشویی یا روشویی و هر سطح جرم‌دار بکشید. اجازه دهید محلول ۱۰ دقیقه روی سطح مورد نظر بماند و سپس آبکشی کنید. هر هفته یک مرتبه از این محلول طبیعی استفاده کنید.

جوش شیرین، نمک و سرکه سیب
این ترکیب تاثیر تمیزکنندگی و ضدعفونی کنندگی فوق‌العاده‌ای دارد و در برطرف کردن ضایعاتی که لکه و جرم‌های سیاهی در سطوح ایجاد می‌کنند کمک کننده است. این ترکیبات ضد میکروب بوده و باعث نابودی میکروب‌ها می‌شوند و بوهای نامطبوع را از بین می‌برند.

مواد لازم
جوش شیرین ۳ قاشق غذاخوری
نمک ۱ قاشق غذاخوری
سرکه سیب نصف لیوان معادل ۱۲۵ میلی‌لیتر
آب داغ ۱ لیوان معادل ۲۵۰ میلی‌لیتر
روش تهیه

جوش شیرین را با نمک مخلوط کنید. سرکه سفید و آب داغ را نیز جداگانه نگه‌دارید.

روش استفاده

به کمک فرچه یا اسفنج سفت ترکیب جوش شیرین و نمک را روی سطح مورد نظر بمالید. سپس محلول سرکه سیب را در اسپری آب پاش ریخته و روی ترکیب قبل اسپری کنید. اجازه دهید ۱۰ دقیقه بگذرد و در نهایت آب داغ را بریزید و سطح را به خوبی بسابید. این کار را هر هفته یک بار انجام دهید تا توالت و دستشویی تمیز بماند.

 

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


منتشر شده در ۱۴۰۲/۰۴/۱۸