۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

با فرش‌های کهنه و قدیمی چه کنیم؟

با ما همراه باشید تا در این مطلب از دیپلمات راهکارهای مناسب و جالبی برای استفاده مجدد از فرش و موکت کهنه و کارکرده را به شما ارائه دهیم.

استفاده مجدد از فرش و موکت کهنه با فرش چهل تکه
اگر تعدادی فرش، قالیچه و پادری کهنه شده در خانه دارید و نمی‌دانید با آن‌ها چکار کنید، دست به‌کار شوید و از بهترین قسمت‌های آن‌ها یک فرش نو بسازید. کافی است بخش‌های سالم و حتی زیباتر را با کاتر و به نسبت‌های مساوی برش بزنید و با یک وسیله اتصال خواه نخ و سوزن باشد یا چرخ خیاطی صنعتی و غیره این تکه‌ها را به هم متصل کنید. سعی کنید تا حد ممکن از فرش های متنوع تر و در عین حال هماهنگ در کنار یکدیگر استفاده کنید.

آویز دیواری
یکی از انواع صنایع دستی که بسیار هم زیبا بوده و جلوه خاصی دارد انواع آویزهای دیواری طرح سنتی می باشد. اگر دوست دارید اتاق خواب شما یا هر بخش دیگر منزل و حتی محل کارتان فضایی دنج و سنتی داشته باشد یک آویز دیواری طرح فرش به خوبی این کار را برای شما انجام خواهد داد. پس دست به‌کار شوید. یک تکه فرش زیبا و قدیمی شده خانه را بردارید و از بخشی که ریشه دارد قطعه ای به‌اندازه دلخواه برش بزنید.

تزئین کف بالکن و ایوان
اگر فرش کهنه شده و کماکان سالم تر از آن است که دلتان بیاید تکه تکه کنید، چه جایی بهتر از بالکن و یا بهار خواب و..هم کاربردی خواهد بود و هم بسیار زیبا. با اندکی ذوق و سلیقه می توانید دنج ترین نقطه خانه را بسازید.

استفاده به‌عنوان رویه کوسن
از بهترین ایده‌ها برای استفاده از گلیم و قالیچه‌های نازک کهنه شده، می‌تواند رویه کوسن باشد. طرح خاص خود را در ابعاد دلخواه پیاده و برش بزنید و در کنار مبلمان استفاده کنید تا دکوراسیونی به آراسته‌ترین وجه ممکن داشته باشید.

ساخت ۴ پایه
اگر یک موکت یا فرش کهنه و بلا استفاده دارید دست به‌کار شوید. از آن برای درست کردن یک چهار پایه زیبا استفاده کنید یا حتی رویه ۴ پایه قبلی را برای تنوع عوض کنید.

رویه صندلی
اگر یک بالکن زیبا و بزرگ دارید یا یک حیاط خلوت و در آن‌ها از میز و صندلی‌های چوبی، پلاستیکی یا فلزی استفاده می‌کنید، پیشنهاد خوبی داریم. اندازه و ابعاد پشتی و نشیمن‌گاه صندلی‌ها را اندازه بزنید. فرش کهنه و آسیب دیده خود را بردارید و با یک کاتر برش زده دور دوزی کنید. حتی می‌توانید در قسمت پشتی از نوار برای اتصال به پشتی صندلی هم استفاده کنید.

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۴/۲۶