۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

حق و حقوق سرایدار آپارتمان

حق و حقوق سرایدار آپارتمان از جمله مواردی است که در قانون بیان شده است. قبل از آن که به این مورد بپردازیم، برای فهم بیشتر باید یک‌سری قوانینی که طبق آن سرایدار استخدام می‌شود را برایتان شرح دهیم. همراه دیپلمات باشید.

سرایدار آپارتمان

قبل از بیان حق و حقوق سرایدار آپارتمان باید یک‌سری کلیات برایتان بیان کنیم. طبق قانون تملک آپارتمان‌ها اگر تعداد مالکین آپارتمان بیشتر از ۳ نفر باشد مجمع‌عمومی مالکین باید تشکیل شود. زمان تشکیل این مجمع به موجب اکثریت مطلق آرای مالکینی خواهد بود که بیش از نصف مساحت تمام قسمت های اختصاصی را مالک باشند و در صورت عدم حصول اکثریت زمان تشکیل با تصمیم حدا قل سه نفر از مالکین تعیین خواهد شد.

حالا یکی از وظایف این مجمع تصمیم‌گیری در مورد امور ساختمان است. قانون‌گذار بیان داشته است در ساختمان‌هایی که تعداد بیش از ۱۰ واحد است، مدیر یامدیران موظف استخدام سرایدار هستند و باید طبق قانون حق و حقوق سرایدار را در نظر داشته باشند.

شرایط سرایدار برای کار در ساختمان

مرد باشد و ترجیحا متاهل با حداکثر یک فرزند یا درصورت مجرد بودن باید بالای ۵۰ سال و کمتر از ۶۰سال سن داشته باشد.
این فرد باید گواهی عدم اعتیاد به مدیرساختمان ارائه دهد.
گواهی عدم سوء پیشینه کیفری را نیز ارائه دهد.
دارای سلامت جسمی و روانی باشد.
شخصی را به عنوان ضامن معتبر که توانایی ارائه چک بانکی جهت تضمین تخلیه ملک را دارد، را به مدیر ساختمان معرفی نماید.

حق و حقوق سرایدار آپارتمان

برای این دسته از مشاغل که به‌صورت تمام وقت فعالیت می‌کنند، طبق قانون کار می‌توانند در صورت ترک کار یا اخراج به هر دلیلی از مزایایی که در قانون بیان شده است، بهره‌مند شوند. بنابراین حق و حقوق سرایدار آپارتمان در قانون بیان شده است.

بنابراین لازم است برای اثبات کردن ادعای خود مستندات کار و همچنین تمام وقت بودن فعالیت خود را ارائه دهد. لازم به ذکر است با توجه به کارکرد در ساختمان، سرایدار می‌تواند نسبت به مزایایی ضمن و پایان خدمت خود نسبت به بیمه و طرح دادخواست به اداره کاراقدام نماید.

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۳/۲۹