۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

روشی ساده و ارزان برای تزیین آشپزخانه

آشپزخانه جزو قسمت‌هایی از خانه به شمار می‌آید که مادر خانواده ساعت‌های زیادی را در آنجا مشغول به آشپزی است و از سوی دیگر با توجه به اینکه آشپزخانه‌های امروزی مرزی با پذیرایی ندارند و از پذیرایی به راحتی دید دارد؛ بنابراین تزیین آشپزخانه و استفاده از وسایلی که با سبک دکوراسیون هماهنگی داشته باشند بسیار مهم است؛ به همین منظور در این مطلب از دیپلمات قصد داریم نکات مهمی که در چیدمان آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است را برای شما بیان کنیم.

نکات مهم برای چیدمان آشپزخانه شیک
تزیین آشپزخانه اگر مطابق اصول باشد، می‌تواند تعادل و هماهنگی ظاهری را بین نقاط مختلف خانه برقرار کند. توجه داشته باشید برای چیدمان اشپزخانه باید وسایلی را انتخاب کنید که به راحتی بتوانید با آن ارتباط برقرار کنید؛ اینگونه با کارکردن طولانی مدت در آشپزخانه، دیرتر احساس خستگی خواهید کرد. به همین دلیل بهتر است برای چیدمان آشپزخانه ایرانی، از وسایلی که در ادامه به آن اشاره می‌شود استفاده کنید.

 

استفاده از قفسه‌ها و جعبه‌‎‌ها برای تزیین آشپزخانه
چیدمان آشپزخانه کوچک کمی مشکل‌تر از فضاهای بزرگ است؛ چرا که انتخاب اشتباه می‌تواند فضای آشپزخانه را کوچک‌تر از حد معمول نشان دهد. برای تزیین آشپزخانه کوچک، بهترین روش استفاده از قفسه و جعبه‌های چوبی و فلزی است؛ با این ترفند علاوه بر زیبایی بخشیدن به آشپزخانه می‌توانید مشکل کمبود فضا هم برطرف کنید.

از طرح‌های مختلف برای تزیین آشپزخانه استفاده کنید
یکی از بهترین ایده چیدمان آشپزخانه، استفاده از طرح آجری برای دیوارها است. با استفاده از این طرح به آشپزخانه خود گرمی می‌بخشید؛ حتی می‌توانید روی قسمتی از دیوار طرح‌های خاصی ایجاد کنید و وسایل را روی طاقچه نصب کنید و دکوراسیون خاص و منحصر به فرد را برای آشپزخانه خود طراحی کنید.

تزیین آشپزخانه با ظروف مسی
اگر سبک کلاسیک برای آشپزخانه را دوست دارید، استفاده از ظروف مسی برای تزیین آشپزخانه می‌تواند به آن جلوه‌ای گرم بدهد. مس به عنوان یک جنس طبیعی و زیبا، جذابیت خاصی به فضای آشپزخانه می‌بخشد؛ بنابراین می‌توانید اگر قابلمه، سینی و ظرف‌های مسی دیگری دارید که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید، می‌توانید این ظروف را به دیوار آشپزخانه متصل کنید و یا از آن‌ها به‌عنوان گلدان استفاده کنید.

استفاده از بشقاب با طرح خاص
از دیگر راه‌هایی که برای متفاوت و شیک کردن فضای آشپزخانه پیشنهاد می‌شود، استفاده از بشقاب‌هایی با طرح و رنگی خاص است. اگر بشقاب‌هایی دارید که نقش منحصربه‌فردی بر روی آن‌ها چاپ شده، می‌توانید با نصب بشقاب‌ها بر روی دیوار به جذابیت فضای آشپزخانه بیفزایید.

استفاده از گلدان برای تزیین آشپزخانه
استفاده از گلدان‌ها به عنوان یک عنصر زیبایی برای تزیین آشپزخانه بسیار مناسب است و می‌تواند آشپزخانه‌ شما را زیبا و دلپذیر کند؛ از سوی دیگر استفاده از گل و گیاه در خانه مخصوصا محیط آشپزخانه، می‌تواند حس قرار داشتن در طبیعت و آرامش را به شما القا کند؛ برای این کار می‌توانید از یک گیاه رونده مانند پتوس استفاده کنید و آن را به دیوار آشپزخانه متصل کنید؛ علاوه بر آن می‌توانید یک گلدان نعنا در آشپزخانه داشته باشید و از بوی این گیاه استفاده کنید.

 

 

 

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۵/۰۲