۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

زیباترین چیدمان پذیرایی مربع با رعایت ۴ نکته طلایی

چیدمان پذیرایی مربع، یکی از رایج‌ترین مدل‌های چیدمان است که به راحتی می‌توانید وسایل دلخواه خود را در آن قرار دهید؛ اما اگر به تازگی به خانه‌ای اسباب کشی کرده‌اید و نمی‌دانید که مبل و میزناهارخوری خود را چگونه در این فضا قرار دهید، لازم است برای داشتن دکوراسیونی زیبا، به ابعاد پذیرایی توجه کنید و بعد متناسب با آن وسایل مورد نظر خود را خریداری کنید. به همین منظور ما در این مطلب از دیپلمات قصد دارید بهترین چیدمان پذیرایی مربع شکل ایرانی را به شما آموزش دهیم؛ با ما همراه باشید.

نکات مهم قبل از چیدمان پذیرایی مربع شکل ایرانی

ایده‌های مختلفی برای چیدمان پذیرایی مربع شکل وجود دارد. اما برای ایجاد تناسب و هماهنگی بین وسایل لازم است به یک‌سری نکات توجه داشته باشید:

ابعاد و اندازه فضا
ابعاد و اندازه و تعداد مبلمان
سبک طراحی مبلمان
نورپردازی فضای پذیرایی
پرده و فرش متناسب با فضا
انتخاب تنالیته رنگی در پذیرایی مربع
رنگ و طرح دیوارهای پذیرایی

چیدمان پذیرایی مربع شکل بزرگ

چیدمان پذیرایی مربع شکل بزرگ، نوعی چیدمان پذیرایی است یکی از رایج‌ترین مدل‌های چیدمان است که به شما این امکن را می‌دهد راحت‌تر وسایل دلخواه خود را بچینید. برای چیدمان پذیرایی مربع شکل بزرگ، باید ابتدا مکان مناسب را انتخاب کنید. این مکان باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانید میزها و صندلی‌ها را به صورت مربعی در آن قرار دهید. توجه داشته باشید که اندازه میز و صندلی‌ها باید بزرگ باشد و رنگ آن‌ها با سبک دکوراسیون شما هماهنگی داشته باشد. چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مربع باید به گونه‌ای باشد که میز و صندلی‌ها به صورت مربع در وسط پذیرایی قرار گیرند.

این طرز چیدن پذیرایی مربع بزرگ باید به صورتی باشد که میهمانان به‌ راحتی بتوانند به صندلی‌هایشان دسترسی داشته باشند بدون آنکه به اشیایی برخورد کنند. و در نهایت مهم‌ترین نکته در چیدمان پذیرایی مربع شکل بزرگ، استفاده از نورپردازی مناسب است. شما می‌توانید از نورپردازی مستقیم و غیرمستقیم استفاده کنید تا با ایجاد هارمونی، فضای پذیرایی را به صورت یکنواخت روشن کنید.

چیدمان پذیرایی مربع کوچک

برخلاف چیدمان پذیرایی بزرگ که باید از مبل‌های بزرگ استفاده شود؛ در این مدل پذیرایی‌ها، مهم‌ترین گزینه انتخاب مبل کوچک است؛ میز و صندلی‌ها باید به‌گونه‌ای انتخاب شوند که به‌راحتی قابل جا‌به‌جایی باشند. در نتیجه اصلا به مبلمان کلاسیک و بزرگ فکر نکنید. همچنین از خرید وسایل دکوی مانند بوفه که جای زیادی را اشغال می‌کنند خودداری کنید.

نحوه چیدمان پذیرایی مربع با دو دست مبل

در ابتدا برای چیدمان دو دست مبل در پذیرایی، داشتن یک پذیرایی بزرگ است؛ در مرحله بعد بهتر است از دو مدل مبل مدرن و کلاسیک استفاده کنید؛ به گونه‎‌ای که مبل‌های راحت را جلوی تلویزیون قرار دهید و سمت دیگر پذیرایی را با مبل‌های کلاسیک چیدمان کنید؛ اینگونه همیشه فضایی خاص و جدا برای پذیرایی از مهمان‌های خود دارید.

روش چیدمان مبلمان در پذیرایی مربع شکل می­‌تواند به صورت قرینه و یا زاویه ‌دار باشد. این موضوع به سبک طراحی مبلمان هم بستگی دارد. استفاده از چیدمان مبل ال در پذیرایی مربع هم پیشنهاد می­‌شود. ترکیب مبلمان می­‌تواند متفاوت باشد، مثلا دو مبلمان دو و سه نفره و یک مبل تکی، یا اینکه یک کاناپه خاص با دو مبل تکی و یا دو کاناپه راحتی دونفره گزینه‌هایی هستند که برای چیدمان در این مدل پذیرایی بسیار کاربرد دارد.

چیدمان پذیرایی مربع بدون پنجره

همه ما ایرانی‌ها به وجود پنجره در پذیرایی اهمیت بسیاری می‌دهیم؛ اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که پذیرایی بدون پنجره دارید، لازم است برای داشتن یک دکوراسیون زیبا به چند نکته توجه داشته باشید تا با این راهکارها به دلباز شدن فضای پذیرایی خود کمک کنید. بنابراین بهتر است برای چیدمان این مدل پذیرایی‌ها، از مبل‌های رنگ روشن استفاده کنید و از شلوغ کردن پذیرایی به شدت خودداری کنید. سعی کنید از رنگ‌های خنثی برای دیوارها استفاده کنید تا با انعکاس نور به روشن‌تر شدن فضای خانه کمک شود؛ در نهایت برای تاثیر بیشتر، نورپردازی اصولی برای پذیرایی را فراموش نکنید.نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۴/۰۱