page contents

وبلاگ

وضعیت سرعت رشد بازار مسکن

M

تغییرات ایجاد شده به لحاظ قیمت و تقاضای بالقوه در بازار مسکن شهر تهران طی تیرماه ۱۴۰۱ بررسی شد. مطابق داده‌های غیررسمی چهارمین ماه سال جاری از سرعت رشد قیمت مسکن بازار مسکن در پایتخت کاسته شد.

بررسی‌ها گویای آن است که تیرماه امسال سرعت رشد ماهیانه قیمت در بازار مسکن شهر تهران دچار افت شده و از ۸ درصد به ۶ درصد رسیده است؛ این نزول پس از آن رخ داد که گزارش‌های میدانی از کسادی معاملات نسبت به ماه قبل حکایت داشت.

تغییرات ایجاد شده به لحاظ قیمت و تقاضای بالقوه در بازار مسکن شهر تهران طی تیرماه ۱۴۰۱ بررسی شد. مطابق داده‌های غیررسمی چهارمین ماه سال جاری از سرعت رشد قیمت مسکن در بازار مسکن در پایتخت کاسته شد. اگرچه هنوز قیمت‌های قطعی ارایه نشده، نرخهای پیشنهادی نشان‌دهنده افزایش ۶ درصدی است که ۴ درصد کمتر از نرخ رشد پیشنهادی ماهیانه در خردادماه بود.

مطابق انتظار برخی کارشناسان، بازار مسکن تهران تحت تاثیر انتظارات تورمی و تغییر قیمت کالاهای اساسی در ماههای اردیبهشت و خرداد قرار گرفت. آمار بانک مرکزی از رشد ۶ و ۸ درصد ماهیانه به ترتیب در اردیبهشت و خرداد حکایت دارد. درخصوص تغییرات بازار مسکن شهر تهران در تیرماه هنوز گزارش رسمی ارایه نشده اما اطلاعات غیررسمی نشان می‌دهد قیمت‌های پیشنهادی با وزن‌دهی به معاملات قطعی به میانگین ۴۳ میلیون تومان در هر متر مربع رسیده که تغییر ۶ درصدی را نسبت به خردادماه به تصویر می‌کشد.

بر اساس داده‌های سامانه کیلید سرعت رشد ماهیانه نرخ‌های پیشنهادی مسکن شهر تهران از ۱۰ درصد در خردادماه به ۶ درصد در تیرماه رسیده است. این رقم نسبت به افزایش ۸ درصدی قیمت در معاملات قطعی نیز ۲ واحد درصد افت نشان می‌دهد. در واقع با وجود افزایش قیمت، سرعت تورم بازار مسکن شهر تهران ۴۰ درصد کاهش یافته است.

111

درصد تغییرات قیمت پیشنهادی هر متر مربع مسکن شهر تهران در آگهی‌های ملکی با وزن‌دهی به مناطق بر اساس تعداد معاملات قطعی حاکی از آن است که متوسط قیمت از متری ۴۰.۵ میلیون تومان در خردادماه به ۴۳.۱ میلیون تومان رسیده است.

درخصوص بازار اجاره پایتخت نیز تغییرات قیمت رهن هر متر مربع خانه در آگهی‌های سامانه مذکور در تیرماه نسبت به خردادماه از رشد ۸ درصد حکایت دارد. هر دو شاخص مذکور در بخش فروش و اجاره ممکن است اختلافاتی با آمارهای رسمی داشته باشد.

 

 

گروه مشاوره املاک بزرگ دیپلمات به مدیریت مهندس قاسم خوانساری و تیمی متشکل از هیئت مدیره، مدیران قرارداد فوق حرفه ای و مشاورین تخصصی در رنج های خرید و فروش، رهن و اجاره، پیش فروش، مشارکت کلنگی با ارائه موقعیت های اکازیون و دنج فرصت هایی کمیاب و طلایی را به مشتریان خود ارائه می دهد . کافیست با پشتیبانی فروش ما تماس گرفته و به مشاور مربوطه ارتباط، و خدمات مورد نظر خود را درخواست نمایید تا آنها قدم به قدم در مسیر یک معامله پر سود و خوب همراهی تان کنند.املاک دیپلمات بزرگ ترین املاک منطقه ۵ در زمینه های خرید و فروش –رهن واجاره – آپارتمان و مسکونی ،کلنگی،مستغلات،برج،مشارکت در ساخت در کنار شماست.

 

آدرس هلدینگ : تهران- منطقه ۵- صادقیه –فردوس شرق بین خیابان عقیل و حسن آباد جنب بانک اقتصاد نوین پلاک ۳۴۵

 

شماره تماس واحد پشتیبانی : tel://02144000183

شماره تماس واحد فروش و امور مشتریان : tel://09221272848

مارا در اینستاگرام دنبال کنید : https://www.instagram.com/amlak.diplomat2020/?utm_medium=copy_link

آدرس سایت املاک: https://diplomat2020.ir/