۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

کوچکترین خانه جهان کجاست؟

کوچکترین خانه جهان موضوع بحث است و بسته به معیارهای مختلف می‌تواند متفاوت باشد. یکی از مشهورترین نمونه‌های خانه‌های بسیار کوچک در دنیا، خانه “کرت” است که در ورشو، پایتخت لهستان قرار دارد. خانه کرت با عرض حدود ۹۲ سانتیمتر در نقاطی از خود به عنوان خانه‌ای برای هنرمندان و نویسندگان جوان در نظر گرفته شده است. با ما در دیپلمات همراه باشید.

خانه کوچک ولز

یک نمونه قابل توجه کوچکترین خانه در بریتانیای کبیر است که در کانوی ولز واقع شده است. این خانه کوچک ۳٫۰۵ متر ارتفاع و ۱٫۸ متر عرض دارد. تنها از یک اتاق در طبقه همکف با فضای نشیمن و یک شومینه کوچک تشکیل شده است. این خانه تاریخ شگفت‌انگیزی دارد و اکنون به دلیل اندازه منحصر به فرد و ظاهر جذابش به یک جاذبه گردشگری محبوب تبدیل شده است.

این خانه کوچک که در کانوی، ولز واقع شده، تاریخچه‌ای غنی دارد. در ابتدا در قرن شانزدهم ساخته شد و تا سال ۱۹۰۰ مسکونی بود. طراحی منحصر به فردی با در قرمز، نمای بیرونی سفید و یک پنجره کوچک دارد. فضای داخلی آن دنج است و دارای یک شومینه، یک تخت و یک میز کوچک است. بازدیدکنندگان می‌توانند در خانه گشت بزنند و فضای جمع و جور زندگی آن را تجربه کنند.

کوچکترین خانه جهان در ایتالیا

نام قابل توجه دیگر “کوچکترین خانه در ایتالیا” است که در ورکانای لمباردی واقع شده است. این خانه ۲٫۰ متر ارتفاع، ۱٫۰ متر عرض و ۳٫۰ متر طول دارد. علیرغم اندازه فوق العاده کوچک آن، به طور کامل با تخت، میز و سایر امکانات اولیه مبله شده است.

در حالیکه ممکن است این خانه‌ها در زمره کوچک‌ترین خانه‌های جهان در نظر گرفته شوند، اما توجه به این نکته مهم است که ممکن است بر اساس معیارها و تعاریف متفاوتی از «خانه»، رقبای دیگری برای این عنوان وجود داشته باشند.

کوچکترین خانه ایالات متحده آمریکا

کوچکترین خانه در ایالات متحده اغلب به خانه اسپایت در بوستون نسبت داده می‌شود. این خانه باریک که در سال ۱۸۷۴ ساخته شده است، تنها ۳٫۷ متر عرض و ۳٫۰ متر عمق دارد. این خانه توسط مردی ساخته شد که می‌خواست دسترسی به خانه همسایه را مسدود کند. در حالی‌که هدف اصلی آن برای استفاده مسکونی نبود، اما به عنوان یک معماری عجیب و غریب منحصر به فرد مشهور است.

کوچکترین خانه در ژاپن

یکی دیگر از نمونه‌های کوچکترین خانه جهان در زاپن واقع شده است. ژاپن به دلیل استفاده نوآورانه از فضا شناخته شده است و چندین نمونه از خانه‌های کوچک در سراسر این کشور وجود دارد. یکی از نمونه‌های قابل توجه خانه کرت در توکیو است. این خانه باریک و عمودی است که عریض‌ترین نقطه آن ۱٫۸ متر عرض دارد. با وجود اندازه جمع و جور آن، دارای یک فضای نشیمن کاربردی با اتاق خواب، آشپزخانه و حمام است.

این موارد تنها نمونه‌هایی از کوچکترین خانه‌ جهان است که هر کدام داستان و طراحی منحصر به فرد خود را دارند. آنها نبوغ و خلاقیت معماران و صاحبان خانه را در استفاده بهینه از فضای محدود نشان می‌دهند.نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۴/۰۱