۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

۵ غذای فوری و کم هزینه اما خوشمزه

با ما در دیپلمات همراه باشید تا ۵ غذای فوری و کم هزینه را با هم یاد بگیریم. این روزها زمان آن است که غذاهای سریع و در عین حال خوشمزه را بیشتر یاد بگیریم. در همین راستا قصد داریم چند غذا را به شما معرفی کنیم که هم سریع آماده می‌شود و هم دستور پخت آسانی دارد و هم ارزان است.

همبرگر مک دونالد
اقوام زیادی ادعا می‌کنند که ساندویچ همبرگر، به صورت یک تکه گوشت چرخ‌کرده مسطح میان دو برش نان گرد سفید اختراع آن‌ها بوده است. اگرچه در ابتدا همبرگر فقط با گوشت گاو درست می‌شد، اما امروزه گوشت مورد استفاده برای همبرگر از انواع گوشت مثل بوقلمون، مرغ و حتی ماهی تا مواد گیاهی مثل سویا متغیر است. دستور پخت همبرگر مک‌دونالد را در مجله بخوانید.

بورانی مرغ
قرار است که با یک غذای مرغی دیگر آشنا شویم؛ غذایی جدید به نام بورانی مرغ این بورانی جزو غذاهای سرد به‌شمار می‌رود و برای پیش‌غذا یک انتخاب شیک و مجلسی به حساب می‌آید، البته مواد داخل آن به‌قدری مقوی است که حتی می‌توانید به عنوان غذای اصلی هم از آن استفاده کنید.

باگت شکم پر
طرز تهیه باگت شکم پر بسیار ساده است و این غذا یکی از ساندویچ‌ها‌ی خاص و بسیار خوشمزه‌ است. کمتر پیش‌ می‌آید که کسی طعم و مزه این غذا را دوست نداشته باشد. این ساندویچ با ظاهر زیبا و شیک‌ می‌تواند یک پیش‌غذا یا وعده سبک باشد. مواد اولیه این غذا در دسترس است. از این ساندویچ‌ می‌توانید به عنوان یک فینگرفود ساده و سریع در مهمانی‌ها‌ی خود استفاده کنید. اگر از غذاهای تکراری خسته شده‌اید حتما این ساندویچ متفاوت را امتحان نمایید.

کوکوی رنگی، یک شام خوش‌رنگ و بی‌نظیر
کوکوی رنگی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و مجلسی ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه‌ می‌شود. این کوکوی خوشمزه معمولا به‌ صورت قالبی تهیه‌ می‌شود و به همین دلیل نوعی کوکوی مجلسی محسوب‌ می‌شود. از این کوکوی خوشمزه علاوه بر اینکه‌ می‌توانیم به عنوان یک غذای ساده استفاده کنیم،‌ می‌توانیم آن را به عنوان یک پیش‌غذای مجلسی نیز سرو کنیم.

کوکوی اسفناج یک غذای فوری و کم هزینه
گرانی مواد غذایی را همگان امروز اذعان دارند. البته رفع و رجوع این دغدغه خیلی هم مشکل نیست فقط شاید نیاز باشد گاهی قید پلو و چلو و گوشت و ماهیچه را بزنید و دست کم دو سه روزی در هفته را هم غذای سالم‌تر بخورید و البته هم ارزان‌تر. در همین راستا کوکوی اسفناج را به شما معرفی می‌کنیم تا هم گام موثری در هماهنگی دخل و خرج منزل برداشته باشید و هم اینکه کمی به سمت غذاهای سالم‌تر بروید.

 

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۴/۱۸