۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

۶ ترکیب رنگ پرطرفدار طوسی در دکوراسیون منزل

خاکستری یا طوسی یک رنگ خنثی به حساب می‌آید که امروزه در دکوراسیون مدرن بسیار پرطرفدار است. همنشینی اصولی بعضی از رنگ‌های گرم و سرد در کنار رنگ طوسی ترکیب رنگی جذابی ایجاد می‌کنند. فکر می‌کنید که ترکیب چه رنگ‌هایی در کنار طوسی زیبا می‌شود؟ در ادامه با دیپلمات همراه باشید به معرفی ترکیب رنگ طوسی در دکوراسیون بپردازیم.

ترکیب رنگ زرد با طوسی
معروف‌‌ترین و رایج‌ترین رنگی که می‌تواند با طوسی ترکیب شود رنگ زرد است. وقتی که می‌خواهید از ترکیب رنگ زرد و خاکستری در دکوراسیون استفاده کنید، بسیار مهم است رنگ‌ها از نظر تناژ با هم هارمونی داشته باشد. این ترکیب رنگی به طرز باورنکردنی همه کاره است، زیرا می‌توان از آن به معنای واقعی کلمه در دکوراسیون داخلی هر فضایی از خانه استفاده کرد.

ترکیب رنگ در دکوراسیون با سبز
نمونه‌ای دیگر از ترکیب رنگ طوسی در دکوراسیون ترکیب آن با طیف‌ها و تناژهای مختلف رنگ سبز است. البته که روی کار آمدن رنگ‌های دوم و سوم می‌تواند فضا را خیلی بیشتر و بهتر به سمتی ببرد که مورد توجه شما است.

در تصویر زیر نمونه‌ای از ترکیب این رنگ و سبز چمنی در کنار رنگ‌های دیگری نظیر آبی، سورمه‌ای و استخوانی در دکوراسیون داخلی منزل نشان داده شده که کاملا الهام گرفته شده از طبیعت است.

ترکیب رنگ فیروزه‌ای و طوسی
رنگ فیروزه‌ای در واقع ترکیبی نرم و جالب است که هم لایه‌هایی از رنگ سبز و هم لایه‌هایی از رنگ آبی در زیر آن پنهان است. ترکیب با فیروزه‌ای فضایی امروزی گاهی با تم قدیمی و بسیار مطلوب را ایجاد می‌کند.

ترکیب سفید و طوسی
یکی دیگر از ترکیب رنگ‌های ملایم و آرامش‌بخش با طوسی ترکیب آن با رنگ سفید و کرم است. توجه داشته باشید که علاوه بر رنگ و بافت نیز تاثیر بسیار زیادی در نتیجه‌ی ترکیب دو رنگ دارد. اینکه برای چه متریال با چه تکسچری رنگ سفید یا طوسی را انتخاب کنید، نتیجه‌ی کار را تغییر می‌دهد.

این ترکیب رنگ برای اتاق خواب و یا اتاق نشیمن بسیار مناسب است. چرا که شما فقط می‌خواهید در آنجا استراحت کنید و آرامش داشته باشید.

 

ترکیب رنگی صورتی و طوسی
ترکیب رنگ صورتی و طوسی را حتما زیاد دیده‌اید. این ترکیب رنگی به دلیل آرامش و ملایمتی که به همراه دارد، طرفدار هم زیاد دارد. اگر به دنبال سبکی ظریف‌تر و گرم‌تر هستید و در عین حال نمی‌خواهید که از رنگ‌های تند استفاده کنید، حتما به ترکیب طوسی و صورتی فکر کنید. ترکیب رنگ خاکستری با صورتی برای اتاق نشیمن، اتاق خواب و سرویس بهداشتی مناسب است.

ترکیب بنفش و طوسی
این ترکیب رنگ بسیار لوکس، شیک و پرحرارت است. اگر فضایی سرسنگین و لوکس می‌خواهید حتما به سراغ بنفش هم بروید. بهتر است این رنگ را به صورت المان‌های ریز در فضایی که رنگ اصلی آن طوسی است پخش کنید.

اما اگر علاوه بر لوکس بودن به دنبال فضایی پرحرارت و گرم هستید، می‌توانید رنگ بنفش را محور قرار دهید و آن را ترکیب کنید. یعنی در المان‌های بیشتر و در حجم بیشتری این رنگ را به‌کار ببرید. بدون شک اضافه شدن رنگ‌های دیگر به این دو رنگ می‌تواند بر زیبایی آن بیفزاید.

 

 

 

 

 

 

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۵/۲۸