۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

۷ مبل راحتی خاص و مدرن برای منزل شما

همان‌طور که می‌دانید، امروزه کم‌تر خانه‌ای است که در نشیمن و پذیرایی آن، مبل وجود نداشته باشد. البته این وسیله نرم و دوست‌داشتنی، در سایر بخش‌های دیگر خانه، مثل اتاق خواب هم استفاده می‌شود. در این مطلب از دیپلمات به معرفی و نکات انتخاب مبل راحتی مدرن برای خانه شما می‌پردازیم.

مبل راحتی بخش‌بندی شده
مبل‌های راحتی بخش‌بندی شده یکی از مدل‎‌های جدید و امروزی هستند که برای استفاده در اتاق‌های نشیمن خودمانی و غیر رسمی مناسب هستند. این مبل‌ها از چندین بخش کوچک جدا از هم تشکیل شده‌اند که می‌توانید آن‌ها را با توجه به نیاز خود و فضای اتاقی که در اختیار دارید، به‌صورت‌های مختلفی چیدمان کنید.

توجه داشته باشید که این مبل‌ها بسیار متنوع هستند و با توجه به طراحی ظاهری که دارند می‌توان آن‌ها را هم در دکوراسیون مدرن و هم کلاسیک به‌کار برد.

مبل راحتی انگلیسی
مبل‌های راحتی انگلیسی، با دسته‌های گرد و کوتاهی که کمی عقب‌تر از نشیمن مبل قرار دارد، شناخته می‌شوند و جلوه‌ای زیبا و کلاسیک دارند.

مبل راحتی لاوسون
مبل لاوسون یکی از مدل‌های بسیار ساده و راحت است که در اوایل قرن ۲۰ میلادی توسط توماس لاوسون، سفارش ساخت آن داده شد. همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، در طراحی این مبل راحتی، اغلب از خطوط صاف و مستقیم استفاده شده است که به آن جلوه‌ای مدرن و ساده می‌دهد.

همچنین پشتی بلند و زاویه‌دار و دسته‌های کوتاه، از ویژگی‌های دیگر مبل لاوسون است که به شما احساس راحتی زیادی را انتقال می‌دهد و فضای مناسبی را برای خوابیدن روی مبل فراهم می‌کند.

مبل‌های راحتی با ارتفاع پشتی بلندتر از دسته‌ها
مبل‌هایی که ارتفاع پشتی آن‌ها از دسته‌ها بلندتر است، رایج‌ترین مبل‌های راحتی هستند که با نشستن روی آن‌ها، بدن انسان احساس راحتی بیشتری دارد.

مبل‌های راحتی با ارتفاع پشتی و دسته برابر
همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید، انواعی از مبل‌های راحتی وجود دارد که ارتفاع پشتی آن‌ها با دسته‌ها برابر است. تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید این است که اغلب این نوع مبل‌ها، پشتی کوتاهی دارند و آن چنان راحت نیستند. پس بهتر است آن‌ها را برای فضاهای رسمی، مانند دفتر کار خریداری کنید.

مبل راحتی لاوسیت
یکی دیگر از مدل‌های معروف برای انتخاب مبل راحتی مدرن مبل لاوسیت یا لاوست است که تنها برای نشستن دو فرد بالغ مناسب است. باید بدانید که اندازه این مبل‌ها، از مدل‌های معمولی مبل ۲ نفره کوچک‌تر است که آن را برای نشیمن‌های کوچک و اتاق خواب مناسب می‌کند.

مبل راحتی تاکسیدو
خطوط صاف و مستقیم، شکل جعبه‌ای و ارتفاع برابر پشتی و دسته‌ها، از مهم‌ترین ویژگی‌های مبل تاکسیدو است که اولین بار در دوره آرت دکو طراحی شده است. این مبل‌ها با توجه به ظاهری که دارند برای سبک‌های دکوراسیون مدرن و امروزی مناسب هستند.

 

 

 

 

 

 

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۶/۰۸