۰۲۱۴۴۰۰۰۱۸۳ - ۰۹۲۰۱۳۲۳۴۰۳

۷ رنگ مناسب برای ست کردن با مبل قهوه ای

بعضی از رنگ‌ها در دنیای دکوراسیون هیچگاه از مد نمی‌افتند؛ اما هنگام خرید مبلمان انتخاب بعضی از این رنگ‌ها برای ما ریسک به شمار می‌آید؛ چرا که نمی‌دانیم آن را به چه رنگ‌هایی ست کنیم تا چیدمان خانه به‌روز و اصولی باشد؛ برای مثال انتخاب رنگ قهوه‌ای برای مبلمان جزو آن دسته از رنگ‌های خنثی است که به راحتی می‌توان با دیگر رنگ‌ها ست کرد؛ چنانچه علاقه‌ دارید مبل قهوه ای خریداری کنید و مناسب‌ترین رنگ‌ها برای ست کردن با آن را نمی‌شناسید، تا پایان این مطلب با دیپلمات همراه باشید.

روانشناسی رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون

از دیدگاه بسیاری از روانشناسان استفاده از رنگ قهوه‌ای در دکوراسیون مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه به چند مورد آن اشاره می‌کنیم:

رنگ قهوه‌ای به دلیل نزدیکی به رنگ خاک و طبیعت، حس گرما و آرامش را به اتاق می‌بخشد. این رنگ می‌تواند احساس راحتی و آرامش را در فضای اتاق افزایش دهد.
رنگ قهوه‌ای به دلیل ظاهری متمرکز و پرکاربرد خود، احساس ثبات و استحکام را به فضا می‌بخشد؛ همچنین حس قوت و استقلال را در افراد تقویت می‌کند.
رنگ قهوه‌ای می‌تواند حس دلپذیری و صمیمیت را به فضای خانه ببخشد؛ طبیعت گرم و دلنشین این رنگ می‌تواند محیطی دوستانه و مهمان‌نواز را ایجاد کند و افراد را به تعامل و ارتباط بیشتر با هم دعوت کند.

مبل قهوه ای با چه رنگی ست میشود؟

با توج به اینکه رنگ قهوه‌ای در دسته رنگ‌های خنثی قرار دارد، به راحتی می‌توانید آن را با سایر لوازم موجود در خانه هماهنگ کنید. مناسب‌ترین ترکیب رنگ قهوه‌ ای با رنگهای دیگر در دکوراسیون، عبارتند از:

ست کردن مبل قهوه ای با سفید

ترکیب مبل قهوه‌ ای با رنگ سفید می‌تواند زیباترین حالت‌ها را در دکوراسیون خانه به وجود آورد؛ شما می‌توانید از این ترکیب رنگ به چند شکل استفاده کنید:

اگر دیوارها و بیشتر فضای خانه شما به رنگ سفید است، خرید مبل قهوه ای روشن می‌تواند انتخاب بسیار جالبی باشد و فضای پذیرایی شما را از حالت بی‌روحی خارج کند یا اینکه با اضافه کردن تزیینات و اکسسوری‌های سفید رنگ به مبل، شاهد زیبایی بی‌نظیر آن باشید و این قسمت از خانه را به نقطه کانونی خانه تبدیل کنید.

استفاده از رنگ زرد برای مبل قهوه ای

استفاده از رنگ زرد برای ست کردن آن با رنگ‌های خنثی مانند رنگ قهوه‌ای می‌تواند یک گزینه جالب و زنده برای دکوراسیون باشد. رنگ زرد احساس شادی و انرژی را به فضای خانه منتقل می‌کند و می‌تواند جلوه‌ای روشن و جذاب به مبل قهوه‌ای ببخشد. در زیر چند نکته برای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون مبل قهوه‌ای آورده شده است؛ شما می‌توانید از رنگ زرد برای کوسن، کاغذ دیواری و یا تابلوهای نقاشی استفاده کنید. اگر سبک خانه شما مدرن است، این ترکیب رنگ یک انتخاب عالی به شمار می‌آید.

 نظرات کاربران

لطفا دیدگاه خود را درباره این نوشته برای ما ارسال کنید


بروز رسانی در ۱۴۰۲/۰۴/۰۱